Nowe boiska otwarto w Orlu, w Górze oraz w Zbychowie

Trzy obiekty sportowe w Gminie Wejherowo

28 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie trzech nowych boisk sportowych, które powstały w ramach inwestycji dofinansowanej z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 

Pierwszy obiekt znajduje się w sołectwie Zbychowo, przy ulicy Kaszubskiej. Składa się z boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 28 x 15m oraz boiska piłkarskiego o wymiarach 64 x 40m (boisko trawiaste tymczasowo jest wyłączone z użytku do czasu zadarnienia nawierzchni), wyposażone w infrastrukturę towarzyszącą.
Drugie boisko, które zostało oficjalnie otwarte, znajduje się w sołectwie Góra, przy ulicy Szerokiej. Jest to wielofunkcyjne boisko o wymiarach 16,6 x 30 m, wyposażone w urządzenia sportowe oraz oświetlenie.
Trzecie boisko, które zostało oficjalnie otwarte znajduje się przy Szkole Podstawowej w Orlu. To wielofunkcyjne boisko o wymiarach 43 × 22,4 m, wybudowane z nowoczesnej poliuretanowej nawierzchni. Boisko znacznie poprawi warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, a także da możliwość uprawiania sportu okolicznym mieszkańcom.
W otwarciu nowych obiektów sportowych uczestniczył wójt Przemysław Kiedrowski, radni Edmund Bianga, Roman Stanisławczyk, Piotr Syrocki, Artur Wensierski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Orlu – Krzysztof Grzenia, sołtys Góry – Genowefa Dampc wraz z Bożeną Sosnowską– członkiem rady sołeckiej, sołtys Orla – Jacek Macholl oraz Maja Ossowska – kierownik referatu inwestycji i gospodarki komunalnej Urzędu Gminy.
Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,2 miliona złotych. Dofinansowanie stanowiło 90 procent kosztów kwalifikowanych i pochodziło z pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To ogromne wsparcie finansowe pozwoliło na stworzenie nowoczesnych obiektów sportowych, które będą służyć mieszkańcom przez wiele lat.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.