Powiatowe Targi Pracy

Nie tylko dla absolwentów

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Wydarzenie skierowane było m.in. do uczniów szkół ponadpodstawowych i osób poszukujących zatrudnienia.

 

Uroczystego otwarcia targów dokonała starosta wejherowski Gabriela Lisius w towarzystwie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Grażyny Sobieraj  i dyrektora PZS nr 2 - Jacka Tomczaka.
Uroczystego otwarcia targów dokonała starosta wejherowski Gabriela Lisius w towarzystwie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Grażyny Sobieraj i dyrektora PZS nr 2 – Jacka Tomczaka.

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Targi Pracy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 wystawców, wśród nich m.in. przedstawiciele Powiatowych Urzędów Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, służb mundurowych, organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, agencji zatrudnienia, uczelni wyższych, szkół policealnych, a przede wszystkim lokalni pracodawcy.
– Targi Pracy to nie tylko okazja do spotkania z pracodawcami z naszego regionu, możliwość uzyskania informacji dotyczących otworzenia działalności gospodarczej, ale także sposobność do zapoznania się z propozycją placówek edukacyjnych i szkoleniowych w celu zdobycia dodatkowego wykształcenia czy przekwalifikowania – podkreśla starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Podczas targów osoby poszukujące zatrudnienia mogły wybierać z bogatej oferty wystawców, którzy oferowali wolne miejsca pracy w kraju i za granicą, staże zawodowe, oferty szkoleniowe, edukacyjne, a także możliwość podjęcia służby w jednostkach mundurowych.
Targi skierowane były do osób poszukujących zatrudnienia, osób zamierzających założyć własną działalność gospodarczą, młodzieży kończącej szkołę ponadpodstawową, przedsiębiorców poszukujących pracowników, a także wszystkich zainteresowanych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.