Bezkolizyjne połączenia

Kluczowym zadaniem w latach 2014-2020 będzie budowa bezkolizyjnych węzłów drogowych, łączących północną i południową część Wejherowa, rozdzielonego torami kolejowymi.
Miasto obecnie przygotowuje realizację węzłów drogowych łączących północną i południową cześć Wejherowa, trwają prace projektowe: węzła „Zryw” z tunelem od ul. Sikorskiego do drogi krajowej nr 6, połączenia ul. Sucharskiego z dk 6 poprzez „Węzeł Działki” oraz metropolitalnego węzła integracyjnego „Kwiatowa” z tunelem.
Bezkolizyjne połączenia to ogromne koszty, nie jest możliwe poniesienie ich wyłącznie z budżetu miasta. Realizacja będzie możliwa ze środków unijnych w ramach nowego budżetu UE 2014-2020. Poza tym z uwagi na fakt, że budowa węzłów dotyczy różnych typów dróg: krajowych, wojewódzkich, powiatowych, konieczny jest udział innych partnerów w jego finansowaniu.

Inwestycje drogowe


Zanim powstaną nowoczesne węzły komunikacyjne, łączące dwie części miasta, poprawia się stan ulic w Wejherowie. W ub. roku nową nawierzchnię otrzymało aż 15 dróg gminnych, m.in. widoczna na zdjęciu obok ulica Kotłowskiego w zachodnim krańcu miasta.

Zdecydowanie usprawniony został ruch pojazdów w centrum, odkąd na skrzyżowaniu trzech ulic powstało nowe rondo i oddzielny dojazd do przejazdu kolejowego. Teraz w rejonie ulic: Św. Jana, Sienkiewicza i 10 Lutego nie ma już długich korków, które dawniej były zmorą kierowców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.