Uszyli legowiska

Dla bezdomnych zwierząt

Podczas warsztatów w Ekofabryce zorganizowanych przez „Karuzelę Pasji” pod hasłem „Szyjemy dla Dąbrówki” uszyto 394 legowiska dla bezdomnych psów, przebywających w Schronisku OTOZ „Animals” w Dąbrówce.

 

Z pozyskanych starych ubrań, swetrów, bluz, poduszek, itp. nie nadających się już do użytku uszyto legowiska dla bezdomnych zwierząt. Do akcji włączyli się zastępcy prezydenta Wejherowa: Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, prezes spółki ZUK Andrzej Gorczycki, radne miejskie Dorota Chodubska i Justyna Ostrowska, Pomorska Poszukiwawczo-Ratownicza Grupa „Gryf” z jej szefem Michałem Parzychem, młodzieżowa grupa pożarnicza OSP Gościcino z prezesem OSP Pawłem Kępińskim, Kącik Gastronomiczny oraz wiele innych osób indywidualnie jak np. Anna Mierzwa z Bożepola, która do Ekofabryki przyjechała z własną maszyną do szycia.
Partnerami warsztatów byli: Prezydent Miasta Wejherowa i Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Wejherowie.
– Warsztaty kreatywnych prac ręcznych prowadzę od kilku lat. Dwukrotnie uszyliśmy legowiska dla gdyńskiego Ciapkowa. W Wejherowie planowaliśmy uszyć przynajmniej 100 legowisk dla Schronisko OTOZ „Animals” Dąbrówka, ale wyszło cztery razy tyle. Bez wsparcia miasta i Ekofabryki nie udałoby się tej akcji przeprowadzić tak skutecznie. Jeszcze tego samego dnia uszyte legowiska zostały zawiezione do schroniska w Dąbrówce – poinformowała Ela Konieczna, liderka „Karuzeli Pasji”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.