Zdewastował przystanek

10 stycznia około godziny 22.55 na  ulicy Rejtana  w Wejherowie funkcjonariusze wejherowskiej Straży Miejskiej zatrzymali w pościgu 20-letniego mieszkańca Wejherowa, Michała S. podejrzanego o zdewastowanie   wiaty autobusowej MZK  przy ulicy I Brygady Pancernej WP w Wejherowie.

Szalejącego w wiacie wandala na ekranie z ulicznego monitoringu zauważył  dyżurny Straży Miejskiej, który wysłał natychmiast w to miejsce zmotoryzowany patrol. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna  ruszył do ucieczki. Okazało się, że nie uciekał bez powodu bo stwierdzono, że  uszkodzone zostały dwie  dolne szyby o wymiarach 1×1,5 m, szyba górna o wymiarach 1×1,5 m i boczna o wymiarach 1,20 x 2,0m. Ponadto sprawca  uszkodził plastikowe krzesło.
Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do zdewastowania wiaty. Swojego postępowania jednak nie potrafił niczym wytłumaczyć.  Należy też dodać, że w czasie dewastacji wiaty działaniu wandala przyglądało się dwóch innych mężczyzn. Tych, gdy przyjechał patrol na miejscu już nie było. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzi policja. MZK ustala wysokość poniesionych strat. Zapewne ich wartość przekroczy 400 złotych i wówczas sprawca odpowiadać będzie za czyn określony w art. 288 §1 kodeksu karnego, zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ZH.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.