Motocykliści rozpoczęli sezon

Tragiczne wypadki jednośladów

Miłośnicy jazdy na jednośladach przywitali sezon w Bożepolu Wielkim. Wejherowska policja przypomina, że warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i przypomnieć sobie, jakie zasady obowiązują zarówno motocyklistów jak i innych użytkowników dróg.

 

Statystyki wskazują, że wypadki z udziałem motocyklistów najczęściej zdarzają się w miesiącach wiosennych i wakacyjnych.
Na samym początku sezonu w powiecie wejherowskim doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów. W Zamostnem w gminie Luzino 43-latek jadący motocyklem przewrócił się na jezdni. Mężczyzna zginął na miejscu z powodu odniesionych ran. Ratownicy medyczni długo walczyli o jego życie. Tego samego dnia w Luzinie 19-latek jadąc motocyklem zderzył się autem osobowym. Motocyklista, który nie posiadał uprawnień do kierowania, z uwagi na obrażenia także był reanimowany na miejscu przez załogę karetki. Zmarł na miejscu zdarzenia.
W obu wypadkach czynności nadzorował prokurator. Policjanci apelują o ostrożność miłośników mechanicznych jednośladów.
– Ważne w przypadku motocyklistów jest przestrzeganie przepisów m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości czy zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Funkcjonariusze kierują także apele do kierowców samochodów, aby zwracali uwagę na jednoślady – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej policji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.