Wieczór poetycki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej

Poezja śpiewana w wykonaniu zespołu „Trzeci Peron” i utwory poetyckie w wykonaniu grupy teatralnej „Errata” oraz innych wykonawców zabrzmiały w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie podczas wieczoru poetyckiego z okazji Światowego Dnia Poezji.

 

Licznie zebrani goście mieli okazję wysłuchać poezji Stanisława Barańczaka, Leszka Glazy, Iwony Klein-iNki, Krzysztofa Konkola, Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Jeremiego Przybory i Wisławy Szymborskiej w interpretacji przyjaciół i pracowników biblioteki. Własne utwory zaprezentowali twórcy – młoda poetka Weronika Styn i znany już poeta Adam Klein.
W ramach promocji wydanego przez bibliotekę tomiku „Powiew Weny 2022” grupa teatralna „Errata” w składzie: Katarzyna Ciesiołkiewicz, Aleksandra Ucińska-Makowska, Agnieszka Lakowska i Mateusz Odowski, zaprezentowała wiersze nagrodzonych poetów – Weroniki Spławińskiej, Hanny Makurat-Snuzik, Małgorzaty Borzeszkowskiej oraz Magdaleny Kubiak.
O wejherowskim konkursie literackim „Powiew Weny” opowiedział Henryk Połchowski – redaktor tomiku, w którym znalazły się nagrodzone utwory.
Dopełnieniem wieczoru był koncert zespołu „Trzeci Peron” (zdjęcie powyżej), czyli Agi, Adama, Andrzeja i Wita, którzy z powodzeniem realizują swoją pasję, jaką jest wspólne granie i muzykowanie. Uczestnicy spotkania usłyszeli nie tylko autorskie teksty i kompozycje, ale również piosenki z repertuaru Stanisławy Celińskiej, Sławy Przybylskiej, czy też Leonarda Cohena.
Kameralna atmosfera, unoszący się duch poezji sprawił, iż na twarzach gości zagościł uśmiech, a w kuluarowych rozmowach niejednokrotnie padało stwierdzenie, iż wieczór został zorganizowany z miłości do poezji i piękna muzyki lirycznej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.