Są gotowi do służby Ojczyźnie

Przysięga żołnierzy zawodowych

Kolejna grupa żołnierzy przeszkolona w Batalionie Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie złożyła uroczystą przysięgę wojskową i trafi do różnych oddziałów w pionie łączności na terenie kraju. Po ślubowaniu dowódca batalionu wręczył listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych żołnierzy.

 

Akt żołnierskiego ślubowania odbył się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym, a zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpiła czwórka wyróżniających się w służbie żołnierzy: szer. Angelika Anna Brzeska, szer. Aneta Żurek-Chmiel, szer. Arkadiusz Rogowski i szer. Adrian Pisarczyk.
Po przysiędze błogosławieństwa wszystkim zaprzysiężonym żołnierzom przekazał kapelan wojskowy ks. por. Paweł Jaworski.
W swoim wystąpieniu dowódca Batalionu Dowodzenia MW kmdr por. Paweł Michowski przypomniał, że przysięga to ważna część narodowej tradycji, która jest nieodłącznym elementem wpisanym w historię oręża polskiego.
Gratulacje nowo zaprzysiężonym złożyli obecni na uroczystości przedstawiciele wejherowskiego samorządu: starosta wejherowski Gabriela Lisius i zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.
Uroczystość zakończyło odegranie „Marszu Pierwszej Brygady”, a następnie defilada wojskowa. Z efektownym koncertem wystąpiła Orkiestra Marynarki Wojennej. W uroczystości uczestniczyli: szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdyni ppłk Janusz Wiśniewski oraz przedstawiciel komendanta 18 WOG kmdr ppor. Marcin Grzywacz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.