Kolejne zwycięstwo

Z ostatniego pojedynku ligowego drużyna Gryfa Wejherowo kolejny raz wyszła zwycięsko. W sobotę 20 sierpnia na własnym boisku, wejherowianie pokonali 3:0 ekipę Błękitnych Stargard Szczeciński. W pierwszej połowie nasi zawodnicy strzelili jednego gola, w 30 min. bramkarza gości pokonał Ł. Krzemiński po podaniu P. Kostucha.  Wejherowianie prowadzenie „dowieźli” do końca pierwszej połowy, co zmotywowało ekipę Grzegorza Nicińskiego do walki o wyższe zwycięstwo. I tak się też stało. Na listę strzelców dwa razy wpisał się K. Wicki. Po raz pierwszy w 65 min. wykorzystał błąd bramkarza Błękitnych oraz obrońców drużyny gości, a po paru minutach wykorzystał idealne podanie Ł. Krzemińskiego i piętą strzelił kolejnego gola, ustalając wynik pojedynku na Wzgórzu Wolności.
Goście próbowali szukać jeszcze okazji do zmniejszenia wysokości przegranej, jednak obrona Gryfa grała w swojej strefie bardzo skutecznie. Piłkarzom z Wejherowa należy się także dodatkowa pochwała bo trzy dni wcześniej w Pucharze Polski rozegrali morderczy pojedynek i 1:0 – po golu G. Gicewicza – pokonali ekipę Sandecji Nowy Sącz, uważaną za murowanego faworyta pojedynku w Wejherowie.
Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała do 1/16 rozgrywek finałowych Pucharu Polski (wcześniej w rozgrywkach Gryf pokonał Olimpię Grudziądz oraz Zawieszę Bydgoszcz). W kolejnych meczach ligowych Gryf odniósł dwa zwycięstwa.
Przed wejherowianami w najbliższą sobotę, 27 sierpnia pojedynek wyjazdowy z drużyną Pogoni Barlinek (6 miejsce w tabeli), która w tabeli rozgrywek III ligi jest tuż, tuż za Gryfem Wejherowo (5 miejsce).

Skład Gryfa Orlex Wejherowo: W. Ferra – P. Politowski, P. Kostuch, A. Kochanek, J. Felisiak (R. Szudrowicz), M. Szymański (K. Wicki), P. Kołc, T. Kotwica, G. Gicewicz, Ł. Krzemiński (Ł. Basiński), M. Toporkiewicz (B. Tatarczuk).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.