Onkolodzy przyjmują w NZOZ „Nasz Dom”

Zdrowie czasami szwankuje i konieczne są konsultacje lekarskie. Często bywa tak, że musimy długo czekać na umówioną wizytę, poradę lekarską i badania, a kiedy już nadejdzie termin, trzeba jeszcze odczekać w kolejce przed gabinetem. To wszystko odstrasza wiele osób od badań profilaktycznych, zalecanych przez lekarzy i bardzo potrzebnych. Na szczęście wciąż powstają nowe przychodnie i poradnie, o których istnieniu warto wiedzieć, bo można tam dostać się do lekarza bez problemu.

Tak jest w przypadku poradni onkologicznej w NZOZ „Nasz Dom” w Wejherowie, a dokładnie w samym centrum miasta. Lekarze specjaliści w dziedzinie onkologii przyjmują od niedawna w przychodni przy pl. Jakuba Wejhera 17 (wejście od ul. Wałowej), a poradnia onkologiczna działa na podstawie kontraktu placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Dla pacjentów oznacza to bezpłatne porady, na które w dodatku nie trzeba długo czekać. Jak informuje kierownik przychodni, nie ma tam kolejek ani zapisów na odległe terminy.
– To dobrze, że powstała nowa poradnia onkologiczna, ponieważ zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc medyczną jest duże – mówi doktor Anna Topolewska, onkolog z przychodni „Nasz Dom” w Wejherowie. – Jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory, to nasze województwo jest w niechlubnej czołówce w kraju. Na choroby te zapadają ludzie w różnym wieku, w tym również bardzo młodzi.
– W poradni mogą zarejestrować się pacjenci, u których rozpoznano chorobę, ale też osoby, które mają jakieś podejrzenia lub odczuwalne dolegliwości – kontynuuje doktor Topolewska. – Pacjentom możemy zaproponować diagnostykę, w tym badanie USG lub biopsję, a po rozpoznaniu choroby, ustalić sposób postępowania. W niektórych przypadkach możemy rozpocząć leczenie. Przyjmujemy też pacjentów ze schorzeniami nieonkologicznymi, takimi jak zmiany patologiczne piersi u kobiet, które wymagają leczenia lub obserwacji, ale nie są nowotworem.
Bardzo często do poradni onkologicznych trafiają chorzy, skierowani przez innych specjalistów, na przykład lekarzy internistów, urologów lub chirurgów.
Każda poradnia, również ta w wejherowskiej przychodni „Nasz Dom” współpracuje z innymi specjalistami i innymi placówkami medycznymi, jeśli jest taka potrzeba.                                  
BaK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.