Przyjedzie mammobus

Po raz kolejny do Łęczyc przyjedzie mammobus, w którym kobiety będą mogły przeprowadzić badania profilaktyczne piersi. Mammografię można będzie wykonać 31 stycznia (piątek), obok budynku szkoły przy ul. Topolowej 1 w Łęczycach.

Aparat do mammografii.
Aparat do mammografii.

Panie w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, mogą bezpłatnie skorzystać z tego badania. Organizatorzy akcji zachęcają mieszkanki gminy do rejestracji.
Aby uniknąć czekania w kolejce przy mammobusie, należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444.
Informacje o badaniach dostępne są również na stronie internetowej www.fado.pl
Pozostałe panie (młodsze lub starsze), zainteresowane takim profilaktycznym badaniem mogą je wykonać badanie odpłatnie, ponieważ nie jest ono refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Najważniejsze badanie

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych.
Mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal stuprocentowe wyleczenie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.