Płacę podatki w Wejherowie

Korzystam, więc inwestuję

Płać podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz. Rozlicz swój PIT w Wejherowie i czerp z tego korzyści! Termin złożenia rocznych zeznań podatkowych upływa 2 maja. Chcesz, żeby nasze miasto było jeszcze lepszym miejscem do życia? Rozlicz swój PIT w Wejherowie i czerp z tego korzyści!

Wejherowo wciąż zmienia się dla swoich mieszkańców. Rozwój miasta jest finansowany m.in. z udziału w podatku PIT, który w części trafia do samorządów. O jego przeznaczeniu decydują więc sami mieszkańcy, bo to od nas zależy, czy część podatku trafi do miasta, z którego zasobów na co dzień korzystamy. Rozlicz PIT w Wejherowie i zostań posiadaczem Wejherowskiej Karty Mieszkańca.
Dla miasta liczy się więc każdy rozliczony na jego terenie PIT. Czy to pod postacią dużych i małych inwestycji, czy jako źródło finansowania działań i projektów, które stanowią o ilości i jakości miejskich usług i podnoszą komfort życia mieszkańców.
– Każdy, kto zdecyduje się rozliczać swoje podatki w Wejherowie, może mieć satysfakcję, że ma swój wkład w rozwój miasta, a także pewność, że pozostawione tu pieniądze wrócą do niego w postaci konkretnych usług i udogodnień – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych. – Każdy płacący PIT w Wejherowie zyskuje prawo do korzystania z Wejherowskiej Karty Mieszkańca. To miejski program uruchomiony w 2021 roku z myślą o osobach, które rozliczają swój PIT właśnie w Wejherowie. Posiadacze Karty mogą korzystać z szeregu zniżek i ulg m.in. w komunikacji miejskiej, instytucjach kultury czy w dostępie do wybranych towarów i usług oferowanych przez partnerów programu, także tych komercyjnych.

 

Warto wiedzieć, że:
•Nie musisz być zameldowany w Wejherowie, aby tu rozliczyć swój podatek. • Wystarczy, że jesteś jego mieszkańcem i na co dzień korzystasz z oferty miasta. • Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkania – Urząd Skarbowy sam to zaktualizuje. •Wystarczy że wpiszesz w zeznaniu podatkowym wejherowski adres zamieszkania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.