Sukces w Chełmnie

Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” okazał się najlepszy i zdobył główne laury na IX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i co roku uczestniczy w nim wiele zespołów chóralnych z całej Polski. Podczas uroczystego otwarcia konkursu, burmistrz Chełmna Mariusz Kędzierski zaakcentował obecność chóru z Wejherowa, miasta zaprzyjaźnionego z Chełmnem.
Wejherowianie otrzymali maksymalną ilość punktów i zdobyli aż trzy nagrody: Złote Pasmo, nagrodę Grand Prix oraz nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta, którym została Aleksandra Janus – kierownik artystyczny „Cameraty”. Przewodniczący jury prof. Leszek Bajon nie szczędził słów uznania dla prowadzącej chór, jak i całego zespołu, mówiąc o dojrzałym, bogatym brzmieniu oraz znakomitej interpretacji zróżnicowanego repertuaru.
Chór powstał dwa lata temu, uczestniczy w uroczystościach i akcjach charytatywnych, co miesiąc śpiewa na mszy św. w Kolegiacie. Próby odbywają się w Filharmonii Kaszubskiej, w sali muzycznej. Znakomite warunki oraz systematyczna praca dyrygenta z zespołem sprawiają, że chór dobrze wpisuje się w kulturalny pejzaż miasta i regionu, wzbogacając śpiewacze tradycje grodu Wejhera.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.