Turniej sportów walki w Bolszewie

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

Ponad 430 zawodniczek i zawodników wystartowało w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kickboxingu i Pucharze Duet Fight Night w Bolszewie. W zawodach oprócz zawodników z terenu naszego województwa, udział wzięli reprezentanci klubów z innych części kraju, a także z Litwy.

 

Impreza, której jednym z inicjatorów był Maciej Szczygieł, radny Gminy Wejherowo, zgromadziła na hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie liczne grono fanów sportów walki, którzy mogli podziwiać pojedynki w różnych formułach a także kategoriach wiekowych – od dzieci po weteranów.
– Cieszę się, że tego typu imprezy goszczą na naszym terenie. Duża liczba zawodników i pełne trybuny pokazują, że jest duże zainteresowanie, nie tylko sportami drużynowymi. Jako samorząd jesteśmy otwarci na promocję sportu pod każdą postacią – podkreślił wójt gminy Wejherowo, Przemysław Kiedrowski.
Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Akademia Sportów Walki i Fitness „Free Fight” Bolszewo. Patronat nad zawodami objęli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Wejherowo oraz Polski Związek Kickboxingu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.