Pełen atrakcji Dzień Kopernika w SP nr 9

Uczcili patrona nieistniejących szkół

Z okazji Dnia Nauki Polskiej oraz Roku Mikołaja Kopernika (550 rocznica urodzin) w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się Dzień Mikołaja Kopernika. Ciekawe zajęcia i prezentacje były dla uczniów okazją do zabawy i poszerzenia wiedzy.

 

– Ponieważ w budynku naszej szkoły znajdującym się przy ul. Sobieskiego 300, przez prawie 70 lat funkcjonowały szkoły im. Mikołaja Kopernika: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 1 postanowiłam szczególnie uczcić naszego wielkiego astronoma – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. – Nauczyciele i uczniowie starszych klas, uczący się w tym budynku chętnie włączyli się w przygotowanie i zrealizowanie ciekawych zajęć związanych z Mikołajem Kopernikiem.
W piątek 17 lutego uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem nauczycieli studiowali w Copernicus Academy, w której wykładano nauki humanistyczne, kaligrafię języka łacińskiego, astronomię, alchemię, sztukę iluzji, ekonomię i prawo. Każda klasa miała nazwę planety, o której przygotowała wystawę.
Uczniowie brali również udział w konkursach. Zadbano o odpowiednie stroje i dekoracje w salach i na korytarzach, na których prezentowano m.in. konkursowe prace plastyczne
Podczas podsumowania Dnia Mikołaja Kopernika zabrzmiał dawny hymn szkól jego imienia i odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy, informującej o dawnym patronie placówki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.