Najlepsi karatecy z Grodu Wejhera

Pomorski turniej w karate tradycyjnym

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym. Karate Klub Wejherowo kierowany przez Mirosława Ellwarta (sensei, 6 dan) w klasyfikacji generalnej zdobył największą liczbę punktów (99) i zajął pierwsze miejsce.

 

W zawodach wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z czternastu klubów karate tradycyjnego. Wszystko zaczęło się od zawodów dzieci w grupach A, B, C. w konkurencjach kata (układy technik), a potem wystartowali starsi zawodnicy w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz senior.
Magdalena Zabrocka zajęła pierwsze miejsce w grupie B (rocznik 2017-2016) 9-8 kyu. Jankowski Krystian zwyciężył w kata i kumite (walka) w kat. młodzik 5-1 kyu. Marceli Stenka w kat. kata mężczyzn kadet+Junior 9-6 kyu zajął pierwsze miejsce. Jakub Czoska wywalczył najwyższe podium w kat. kumite mężczyzn kadet, a Anna Wypych w kat. kata kobiet junior 5-1 kyu i fuku-go kobiet junior. Karolina Witbrodt wygrała kat. kumite kobiet młodzieżowiec+senior.
Organizatorami zawodów byli: Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Karate Klub Wejherowo. Partnerami zawodów byli: Miasto Wejherowo i Powiat Wejherowski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.