Gorące serca rozgrzały zimny, deszczowy dzień

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 29 stycznia w całym powiecie wejherowskim. Zbiórki pieniędzy, akcje, licytacje, charytatywne koncerty i zabawy w szczytnym celu miały miejsce we wszystkich miastach i gminach. Jak co roku, w akcję aktywnie włączyli się m.in. wejherowianie.

 

Wśród wolontariuszy na ulicach Wejherowa nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Wejherowa. Mimo deszczowej i wietrznej pogody na wejherowskim rynku pieniądze do puszek zbierali i serduszka rozdawali m.in. zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara oraz radne miejskie – Justyna Ostrowska i Dorota Chodubska. W akcję na placu Jakuba Wejhera włączył się m.in. również Pułk Czarnieckiego.
Przypomnijmy, że tegoroczna akcja została przeznaczona na walkę z sepsą dla małych i dużych.
Na scenie w Filharmonii Kaszubskiej przez całe popołudnie trwały występy zespołów muzycznych i tanecznych, m.in. z WCK oraz licytacje rozmaitych przedmiotów i gadżetów. We foyer usytuowane były rozmaite stoiska organizacji, fundacji i placówek oświatowych.

 

W samym Wejherowie podczas 31. Finału WOŚP zebrano ponad 107 462 zł.
Nie jest to ostateczny wynik akcji, ponieważ internetowa skarbonka utworzona przez Sztab 111 przy Wejherowskim Centrum Kultury działała również w kolejnych dniach.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.