Kombatanci w ratuszu

Plan współpracy na 2023 rok

Przedstawiciele Rady Kombatantów spotkali się z prezydentem Wejherowa. Rozmawiano o wydarzeniach patriotycznych zaplanowanych w 2023 roku.

 

Wspólne opracowywanie i uzgadnianie z kombatantami terminów udziału w uroczystościach zaplanowanych w „Kalendarium imprez państwowych i religijno-patriotycznych”, stanowi wieloletnią tradycję w Wejherowie. W planach jest kilkanaście imprez w Wejherowie, a także w okolicznych miejscowościach np. w Białej czy w Piaśnicy, w których uczestniczą mieszkańcy miasta, wojsko, organizacje pozarządowe, kombatanci i harcerze.
Swoje podpisy pod „Kalendarium” na 2020 rok złożyli m.in. Stanisław Harasiuk – przewodniczący Rady Kombatantów przy Staroście Wejherowskim i Prezydencie Miasta Wejherowa, Henryk Kwiatkowski – zastępca przewodniczącego Rady Kombatantów, Rafał Miszke – wiceprzewodniczący Związku Inwalidów Wojennych RP O. Wejherowo, Henryk Połchowski – członek Zarządu ZIW RP, a także prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt podziękował kombatantom za aktywność i uczestnictwo w imprezach patriotyczno-religijnych na terenie Wejherowa i zapewnił, że miasto tradycyjnie będzie wspierać finansowo działalność środowisk kombatantów w mieście.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.