Udane Charytatywne Kolędowanie

Dzięki sponsorom, hojnym parafianom oraz gościom

XI edycja Charytatywnego Kolędowania Festiwal Serc odbyła się, jak zawsze, w parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. W niedzielę 29 stycznia kolędowano tam razem z zaproszonymi chórami i zespołami podczas każdej mszy świętej, a wolontariusze z parafialnego „Caristas” zbierali datki na rzecz Maćka z Wejherowa.

 

Fot. Franciszek Sychowski
Fot. Franciszek Sychowski

Chłopiec cierpi m.in. na wadę serca, niedoczynność tarczycy, wadę wzroku, alergię oraz nocne bezdechy, przez które organizm jest słabo dotleniany. Dzięki intensywnej rehabilitacji, Maciek wykazuje ogromne postępy.
Podczas Charytatywnego Kolędowania w wejherowskim kościele panowała radosna, rodzinna atmosfera.
– Było wiele uśmiechu i radości z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz bardzo dużo śpiewu i muzyki – podsumowuje Jacek Drewa, organizator akcji wspólnie z parafią i „Caritas”. – Wszystkim zaangażowanym w to dzieło ogromnie dziękuję! Szczególnie mocno dziękuję naszemu małemu bohaterowi – Maćkowi, który z Mamą był cały dzień z nami i wspierał nas uśmiechem. Na rehabilitację Maćka udało nam się zabrać prawie 6 628 zł.
Śpiewając, grając lub wspierając w innej formie, w akcję zaangażowali się: Powiat Wejherowski, Urząd Miejski w Wejherowie, Muzeum PiMK-P, Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów ŻYJ Godnie”, Pro Gloria Dei, Kapela Kaszubska „Zbierańce”, Scholka dziecięca Chrystusowe Owieczki, Chór Cecylia Rumia , Dominus: oprawa muzyczna ceremonii ślubnych, Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Męskiego „Echo” w Tczewie, Chór Męski Harmonia, Sylwester Targosz-Szalonek , klub sportowy Tytani Wejherowo, WKS Gryf Wejherowo, Karate Klub Wejherowo, WKB Gryf Wejherowo oraz Taxi Plus Wejherowo.

 

Męski Chór Harmonia oraz Chór Echo z Tczewa, które wystąpiły wspólnie w koncercie finałowym, zostały wyróżnione prestiżowym medalem „Polonia Semper Fidelist”, za rozpowszechnianie śpiewu chóralnego i wieloletnią działalność artystyczną. Medal został wręczony podczas gali Festiwalu Serc przez przedstawicieli kapituły ,,Polonia Semper Fidelist”.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.