Wejherowo najlepsze

VI Konkurs Chóralny MTK

Chór Camerata Musicale pod dyrekcją Aleksandry Janus w kategorii Chóry Dorosłe i chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod batutą Ewy Rocławskiej w kategorii Chóry Dziecięce zwyciężyły w VI edycji Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego”. Nagrodę specjalną otrzymał chór Pagma&Etta z Rumi kierowany przez Annę Bronowicką.

 

VI Konkurs Chóralny pod hasłem „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki” odbył się w Filharmonii Kaszubskiej, a w finale uczestniczyło pięć zespołów z Wejherowa, Redy i Rumi.
– Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią wejherowska filharmonia wypełniła się miłośnikami muzyki chóralnej – powiedział przewodniczący jury Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa i prezes zarządu Małego Trójmiasta Kaszubskiego. – Konkurs jest wydarzeniem, łączącym trzy miasta w ramach Małego Trójmiasta Kaszubskiego.
Z powodu pandemii nie obchodzono jubileuszu stowarzyszenia trzech miast, ale z tej okazji organizatorzy ufundowali nagrody. Chór Camerata Musicale otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2,5 tys. Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F.Chopina odebrał nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Nagrodę specjalną w wysokości 1,5 tys. zł otrzymał chór Pagma&Etta z Rumi.
Na zakończenie chóralnego turnieju, Arkadiusz Kraszkiewicz podziękował prezydentowi Wejherowa Krzysztofowi Hildebrandtowi, burmistrzowi Rumi Michałowi Pasiecznemu i burmistrzowi Redy Krzysztofowi Krzemińskiemu oraz członkom jury, a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego muzycznego wydarzenia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.