Powstanie monografia o historycznym basenie

Podziel się zdjęciami i informacjami

Do Urzędu Miejskiego w Wejherowie można przynosić zdjęcia, dokumenty lub inne informacje dotyczące „starego basenu” przy ul. Kalwaryjskiej. Gromadzenie materiałów dotyczących tego obiektu, będzie trwać do 31 marca br., a potem powstanie książka.

 

Powstaje książka, poświęcona kolejnemu znanemu obiektowi sportowo-rekreacyjnemu Wejherowa. Kolejnemu, bo w 2021 roku ukazała się ciekawa książka Michała Jelińskiego opowiadająca o wejherowskich kortach tenisowych.
Tym razem będzie to historia basenu kąpielowego, obiektu wybudowanego w 1939 roku, działającego nieprzerwanie do 1991 roku. Wejherowski otwarty basen pozostaje w pamięci wielu wejherowian jako miejsca wakacyjnych zabaw i wypoczynku.
Urząd Miejski pragnie zgromadzić jak najwięcej z zachowanych jeszcze materiałów znajdujących się w zbiorach prywatnych (zdjęcia, artykuły prasowe, dyplomy i trofea sportowe), a także zamieścić ciekawe wspomnienia związane z tym obiektem.
Wydanie monografii planowane jest w maju br.
Osobą do kontaktu jest Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie, mail: kwkspit@um.wejherowo.pl, tel. 58 677 70 36.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.