Spotkanie noworoczne Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo

Podsumowania i plany

Prawie 190 osób wzięło udział w tradycyjnym noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo, którego liderem jest prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. W spotkaniu, jak zawsze od ponad 20 lat (z przerwą w okresie pandemii koronawirusa), uczestniczyło szerokie grono mieszkańców, przedstawicieli różnych wejherowskich środowisk, organizacji społecznych i stowarzyszeń, aktywistów miejskich oraz radnych i władz miasta.

 

– Wolę Wejherowo to poważny ruch społeczny i takie cykliczne spotkania z naszym sympatykami oraz stały, bieżący, codzienny kontakt z mieszkańcami są bardzo ważne, gdyż wymieniamy poglądy, rozliczamy się z tego co zrobiliśmy i ustalamy plany na przyszłość. Tylko w ten sposób możemy realizować nasza misję, jaką jest zmienianie Wejherowa wspólnie z mieszkańcami – podkreślił Krzysztof Hildebrandt. – Mamy wizję Wejherowa, jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców, którą systematycznie wprowadzamy w życie. Konsekwentnie realizujemy nasz „Program dla Wejherowa”. Proszę spojrzeć, co zostało zrobione w Wejherowie, co jest w trakcie realizacji i co jest planowane w najbliższej przyszłości. Krok po kroku dotrzymujemy naszych obietnic wyborczych.
Podczas spotkania prezydent Krzysztof Hildebrandt m.in. szczegółowo podsumował rok 2022 i omówił obecną sytuację oraz plany i zamierzenia na przyszłość. Budżet miasta na rok 2023 jest kryzysowy, gdyż będzie realizowany w warunkach największego od 25 lat kryzysu i szalejącej drożyzny w Polsce, co bardzo negatywnie odbija się na samorządach. W tej sytuacji władze Wejherowa zwiększyły wysiłki mające na celu pozyskania środków zewnętrznych poza budżetem miasta i w efekcie w 2023 roku dotacje będą stanowiły aż 51 procent wartości inwestycji.
Ogółem w tym roku na wydatki związane z inwestycjami zaplanowano prawie 70 mln zł, czyli dużo więcej niż w 2022 r. Najwięcej, 60 procent wszystkich środków, przeznaczono na drogi, które są priorytetem miasta.

 

Podsumowanie inwestycji, realizowanych w 2022 roku znajduje się na stronach 8-9 Pulsu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.