Ultra Way

Zimowy Festiwal Biegowy

Pasjonaci biegów terenowych i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wzięli udział w II Zimowym Festiwalu Biegowym Ultra Way 2023, który odbył się 14 stycznia. Oprócz emocji sportowych biegacze mogli podziwiać walory przyrodnicze naszego regionu.

 

Start i meta zostały usytuowane przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie. Zawodnicy mieli do wyboru cztery dystanse, od 10,38 km do 76,05 km i musieli zmierzyć się nie ze wzniesieniami, podbiegami oraz trudniejszymi technicznie odcinkami.
– Powiat Wejherowski od wielu lat bardzo aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz sportu, dofinansowuje kluby sportowe odnoszące sukcesy, nagradza wyróżniających się trenerów i zawodników oraz przeznacza znaczne środki na organizację imprez sportowych. Każdego roku dofinansowujemy także wydarzenia cykliczne, w ramach Powiatowego Kalendarza Imprez – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.
Warto dodać, że w Festiwalu Biegowym wzięła udział Maja Jaromirska-Lewińska – Sekretarz Powiatu, która pobiegła na dystansie 27,29 km i zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ultra Way.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.