Młodzi artyści na scenie

Koncert kolęd w szkole muzycznej

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i inne utwory świąteczne w wykonaniu uczniów szkoły i ich nauczycieli.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Orkiestra dęta, smyczkowa, fletowa i występ zespołów kameralnych – tak młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie zaprezentowali się podczas tradycyjnego Koncertu Kolęd. Na scenie wystąpili m.in. instrumentaliści, zespół perkusyjny pod kierunkiem Tomasza Winczewskiego, orkiestra smyczkowa z zespołem wokalnym, a następnie chór dziecięcy dyrygowany przez Ewę Rocławską.
To była wspaniała prezentacja zdolności i umiejętności wychowanków wejherowskiej placówki muzycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. zastępca prezydenta miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Filharmonii Kaszubskiej Jolanta Rożyńska oraz prof. Marek Rocławski z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Koncert poprowadziła Beata Felczykowska. Za udział w koncercie młodym artystom oraz gościom podziękowała Dorota Muża-Szlas, dyrektor szkoły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.