Ferie pełne atrakcji

W WCK, bibliotekach, w szkołach i muzeum

W czasie zimowych ferii najmłodsi mieszkańcy Wejherowa mogą spędzić czas w jednej z placówek, w których odbywają się ciekawe zajęcia i zabawy. Na warsztaty plastyczne, fotograficzne i inne, spektakle, spotkania z muzyka, zajęcia rekreacyjne, a nawet bale zaprosiły dzieci biblioteki, Wejherowskie Centrum Kultury i Muzeum PiMKP. W SP nr 5 i SP 6 zorganizowano zawody sportowe.
Atrakcje w czasie ferii zapewniają też uczniom ośrodki kultury i świetlice w gminach wiejskich powiatu wejherowskiego.

 

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się pod hasłem „Zimowe bajkowanie”. Przygotowano „Warsztaty Opowieści”, a w nich m.in. dwa spotkania z Szymonem Góralczykiem na temat: „Baśnie Kaszubskie” oraz „Baśnie Skandynawskie”. Gość opowiadał i m.in. grał na gęślach gdańskich, bębnie obręczowym i kalimbie.
W drugim tygodniu ferii trwają warsztaty twórcze, m.in. teatralne i ruchowe.

 

 

 

Jak zwykle w bibliotece można grać w różne pasjonujące gry planszowe, a wolontariusze wyjaśniają uczestnikom zasady gry i w razie potrzeby pomagają w rozgrywkach.

 

 

 

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 do piątku trwają ferie zimowe na sportowo. Organizatorem zajęć jest Szkolny Związek Sportowy „Szóstka”. Jak informuje Arkadiusz Szlas – prezes UKS „Szóstka” w pierwszym dniu w zajęciach sportowych podczas ferii zimowych wzięło udział około 60 uczniów i uczennic z wejherowskich szkół podstawowych klas IV-VII.

 

W Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się Balonowy Bal Karnawałowy, który był okazją do wspanialej zabawy. W tej placówce dzieci obejrzały też spektakl pt. „Królowa śniegu” w wykonaniu aktorów z teatru Blaszany Bębenek, spotkały się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, wyplatały makramy oraz bawiły się klockami.

 

 

Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło uczniów na różnorodne zajęcia m.in. na warsztatach artystycznych, związanych z muzyką i plastyką. Powodzeniem cieszą się zajęcia taneczne, warsztaty fotograficzne, warsztaty ceramiczne oraz zajęcia z przygotowań do animacji filmowej. W WCK odbywają się także zajęcia z emisji głosu i reżyserii dźwięku oraz body percussion, czyli …gra na własnym ciele. Są też zajęcia gry na perkusji i zajęcia muzyczno-cyrkowe.

 

Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 rozegrano zawody lekkoatletyczne. Patronat nad nimi objął prezydent Wejherowa, a zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Wejherowie. Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, wręczając najlepszym sportowcom medale podkreślił, że wszyscy młodzi sportowcy biorący udział w zawodach są już wygrani stawiając na sport.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.