ZUS z e-wizytami

Nie trzeba odwiedzać ZUS osobiście, bo można skorzystać z e-wizyty. E-wizyta to wideorozmowa, która umożliwia załatwienie większości spraw bez wychodzenia z domu.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził to rozwiązanie w październiku 2020 roku. W ten sposób klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Sprawdź, co zyskasz dzięki e-wizytom. Aby zarezerwować wirtualne spotkanie należy wejść na stronę zus.pl w zakładkę e-wizyta. Trzeba wybrać placówkę właściwą ze względu na miejsce zamieszkania. Dzień przed spotkaniem na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzymamy SMS z przypomnieniem, natomiast godzinę przed wizytą, na podany adres poczty elektronicznej wiadomość z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.
Jeśli chcemy uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, musimy przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać pracownikowi do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może uczestniczyć także opiekun faktyczny lub prawny. Wówczas klient powinien zaznaczyć to podczas rezerwacji. Jeżeli klient ma zarejestrowane w ZUS pełnomocnictwo, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.