Nowe oświetlenie na wiosnę

Na ul. Śmiechowskiej rozpoczęła się przebudowa sieci energetycznej z nadziemnej w podziemną wraz z wymianą latarni ulicznych. Kolejnego etapu robót na tej ulicy, tym razem w zakresie sieci i oświetlenia, nie można było niestety zrealizować wcześniej. Przebudowa pozwoli na kompleksową zmianę wyglądu ulicy i jakość oświetlenia.

Ulica Śmiechowska została zmodernizowana w ub. roku.
Ulica Śmiechowska została zmodernizowana w ub. roku.

Zakład Energetyczny nie chciał zrealizować tego zadania w czasie, gdy miasto wykonywało projekt modernizacji ul. Śmiechowskiej z uwagi na to, że sieć energetyczna nie była zamortyzowana. Wykonanie tych robót przez miasto stało się możliwe dzięki środkom, które pojawiły się z oszczędności po przetargu na modernizację ul. Śmiechowskiej. Władze Wejherowa podjęły wówczas decyzję o wykonaniu dodatkowych prac na tej ulicy z własnych środków.
– Przygotowanie projektu, uzyskanie uzgodnień i zezwoleń na budowę trwało do listopada 2013 r. Następnie, zgodnie z przepisami, w drodze kolejnego przetargu wyłoniliśmy wykonawcę przebudowy sieci energetycznej – wyjaśnia Piotr Bochiński, zastępca prezydenta Wejherowa.
Przebudowa będzie polegała również na przełączaniu domów mieszkalnych z sieci napowietrznej na sieć podziemną. Przepisy firmy Energa będącej gestorem sieci i warunki techniczne dokonywania tych przełączeń, pozwalają tylko na etapową realizację tego zadania. Dlatego zakończenie planowane jest na kwiecień 2014 r.
– Przepraszając za ewentualne niedogodności, związane z tą inwestycją, liczymy na wyrozumiałość mieszkańców ul. Śmiechowskiej – dodaje zastępca prezydenta Wejherowa, Piotr Bochiński.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.