Życzenia, podziękowania, kolędy i integracja

Uroczyste spotkania z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku

O przedświątecznych spotkaniach członków organizacji i stowarzyszeń pisaliśmy w poprzednim, grudniowym wydaniu gazety. Dzisiaj wracamy do tematu, ponieważ takich uroczystości było więcej. Świąteczne i noworoczne życzenia składali sobie m.in. członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie oraz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka”, kombatanci ze Związku Inwalidów Wojennych RP, członkowie Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących w Wejherowie oraz wejherowskiego Cechu Rzemiosł. Spotkania były znakomitą okazją do integracji środowiska.

 

Członkowie wejherowskiego partu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego spotkali się przed świętami Bożego Narodzenia w sali „Atlantic” w Wejherowie (zdjęcia obok, po prawej). Życzenia świąteczne składali im goście: starosta wejherowski Gabriela Lisius, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski i ksiądz Marian Dettlaff, który przeczytał w języku kaszubskim fragment Ewangelii św. Mateusza o narodzeniu Jezusa.
Goście przekazali życzenia nowej prezes ZKP w Wejherowie Lucynie Pranschke oraz członkom wejherowskiego koła ZKP oraz klubów działających w strukturach partu. Nie zapomniano o śpiewaniu kolęd polskich i kaszubskich. Spotkanie uświetnił występ Chóru im. Jana Trepczyka.
Wśród zaproszonych gości obecni byli także: sekretarz miasta Bogusław Suwara, wiceprzewodniczący RM Wejherowa Leszek Szczypior. Do wejherowskich zreszeńców przyjechali również przedstawiciele partu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Rumi i w Kartuzach. Kaszubi z Kartuz zaprosili wszystkich na tegoroczny Zjazd Kaszubów, który odbędzie się latem w tym mieście.
Coroczna przedświąteczna uroczystość członków Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka” (zdjęcia u dołu) była okazją do spotkania się w życzliwej atmosferze.
Modlitwę odmówił zaprzyjaźniony od lat ks. Roman Naleziński z Koleczkowa. Następnie dzielono się opłatkiem oraz składano życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia zebranym w sali bankietowej „Szrot” w Gościcinie składali także zaproszeni goście: starosta wejherowski Gabriela Lisius, a w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta – zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.
Uroczystość uświetnił występ wejherowskiego Chóru Męskiego „Harmonia”.
Podczas spotkania przypomniano historię stowarzyszenia. Organizacja, której prezesem jest obecnie Krzysztof Zacholski, pomaga niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu wejherowskiego, zajmuje się także wypożyczaniem wózków inwalidzkich i organizowaniem wyjazdów integracyjnych.
Na przedświątecznej uroczystości spotkali się w grudniu członkowie Związku Inwalidów Wojennych RP – Oddziału w Wejherowie. Podczas tego spotkania Michał Kowalski, dyrektor COS w Cetniewie i phm Dawid Schwann komendant Hufca ZHP w Wejherowie otrzymali srebrne Honorowe Odznaki ZIW RP . Odznaki wręczali: starosta wejherowski Gabriela Lisius i prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia spotkali się również członkowie Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących w Wejherowie. O organizatorem uroczystości było koło pomorskiego okręgu PZN.
Dla wielu członków koła jest to wyjątkowe wydarzenie, na które czekają zwykle cały rok. Nie zabrakło składania życzeń, dzielenia się opłatkiem czy wspólnego kolędowania. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta, Arkadiusz Kraszkiewicz, który wszystkim zebranym gościom złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżający się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia przekazali także m.in. Gabriela Lisius, starosta wejherowski i Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo. Prezesem wejherowskiego koła pomorskiego okręgu PZN jest Genowefa Domoradzka.
W budynku Szkoły Rzemiosł odbyla się uroczystość z udziałem członków Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw ZP w Wejherowie, która uświetnił Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” pod kierunkiem Aleksandry Janus. Prezes Cechu, Ryszard Pionk podziękował seniorom i honorowemu prezesowi Brunonowi Gajewskiemu, a także wszystkim członkom za wkład w rozwój swoich firm i Cechu oraz za pielęgnowanie tradycji, zasad i zwyczajów rzemieślniczych.
Do życzeń przyłączyli się: starosta wejherowski Gabriela Lisius, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, a także ks. prałat Tadeusz Reszka.
W Domu Społecznym przy ul. Dworcowej w Wejherowie zorganizowano tradycyjnie świąteczne spotkanie, podczas którego wspólnie ubierano choinkę. Spotkanie przygotowali członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny, lokalni przedsiębiorcy i wolontariusze, których Zofia Kusterska, przewodnicząca stowarzyszenia nazywa „iskierkami miłości”.
Goście złożyli wszystkim życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, satysfakcji z wykonywanej pracy społecznej i skuteczności w niesieniu pomocy potrzebującym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.