Akcja PSTRYK zmieniam miasto

Akcja „PSTRYK – zmieniam miasto”, zainicjowana w Wejherowie przez członków koła PiS, ma zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w poprawie warunków życia. Poprzez uważną obserwację, fotografowanie oraz filmowanie możemy pokazać, co sami mieszkańcy robią dla siebie i swoich sąsiadów albo zwrócić uwagę władz miasta na bolączki, które wymagają podjęcia konkretnych działań samorządu.
– Chcemy namówić mieszkańców Wejherowa do przysyłania zdjęć oraz filmów z różnych części miasta – mówi Piotr Chodak, pomysłodawca akcji. – Zależy nam aby mieszkańcy uczestniczyli w życiu Wejherowa, aby wiedzieli, że mogą przyczynić się do jego rozwoju.
Akcja „PSTRYK – zmieniam miasto” toczyć się będzie na trzech płaszczyznach. Pochwała pracy samych mieszkańców, rozwiązywanie małych problemów oraz tych większych.
Prosimy o pokazywanie wszelkich przejawów społecznych inicjatyw, które służą poprawie estetyki lub pomagają mieszkańcom. Przykład własnej pracy potrafi nakłonić innych do dbania o wspólne dobro, jakim jest nasze miasto.
Dodatkowo w trakcie akcji „PSTRYK – zmieniam miasto” mieszkańcy mają okazję zgłaszać władzom Wejherowa i powiatu wejherowskiego bolączki i problemy związane z życiem codziennym.
Każdy mieszkaniec Wejherowa może zgłaszać utrudnienia, ale także propozycje zmian i rozwiązania problemów. Chodzi jednak o to, aby zrobić to jak najmniejszym kosztem finansowym, z myślą o oszczędnym wydawaniu wspólnych pieniędzy.
Będzie można również zgłaszać poważniejsze problemy, których naprawienie wymaga większych nakładów finansowych i dłuższego czasu, łącznie z ujęciem ich w strategii rozwoju miasta.
Akcja PSTRYK – zmieniam miasto nie jest ograniczona czasowo, bo na terenie miasta zawsze jest coś do zmieniania, przebudowania, usprawnienia – dodaje Piotr Chodak. Pamiętajmy jednocześnie, że w dużej mierze wizerunek miasta zależy od nas samych.
Zdjęcia i filmy należy przesyłać na adres: piswejherowo@wp.pl, a w tytule wpisać PSTRYK – zmieniam miasto. Materiały, zebrane przez działaczy PiS zostaną przekazane przedstawicielom władz miasta i powiatu. O efektach akcji będzie można przeczytać na stronie www.piswejherowo.blogspot.com oraz w naszej gazecie.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.