Niebawem w Luzinie ruszy rozbudowa drogi powiatowej

W styczniu ruszy rozbudowa drogi powiatowej Luzino – Robakowo. Na ten cel Powiat Wejherowski pozyskał środki rządowe, które pokryją ponad 92 procent kosztów zadania.

 

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą. Łączny koszt prac to ponad 18 mln zł, z czego 16,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych edycja II.
– Dzięki środkom zewnętrznym możemy rozpocząć realizację tej inwestycji, niezwykle ważnej ze względu na powstającą Trasę Kaszubską, która wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest to pierwszy etap tego zadania, cała inwestycja jest znacznie szersza i obejmuje kolejne odcinki. Na ich realizację również będziemy starać się o dofinansowanie zewnętrzne – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W ramach zadania zostanie wykonana rozbudowa drogi powiatowej i nowa konstrukcja jezdni.
– Powstanie rondo, kładka dla pieszych i rowerzystów przy istniejącym obiekcie mostowym nad rzeką Bolszewka, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Przebudowane zostaną także istniejące zjazdy z drogi powiatowej – wyjaśnia Wicestarosta Jacek Thiel.
W ramach zadania rozebrany zostanie również zabytkowy mur kamienny przy kościele pw. Św. Wawrzyńca w Luzinie, który zostanie przesunięty i odtworzony z pierwotnego materiału.
W związku z realizacją inwestycji nastąpi wprowadzenie nowej organizacji ruchu wraz z wybudowaniem elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Zgodnie z umową prace budowlane maja potrwać dziewięć miesięcy i zakończyć się we wrześniu 2023 r.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.