Umowa na budowę ulicy Strażackiej w Bolszewie

Podpisano umowę z Firmą G.M.M. Mirosław Gaffka – wyłonionym w przetargu wykonawcą – na budowę ulicy Strażackiej w Bolszewie. Jak podkreśla sołtys Bolszewa, Edmund Bianga jest to jedna z najważniejszych dróg komunikacyjnych sołectwa, a inwestycja od wielu lat jest oczekiwana przez mieszkańców.

 

W ramach inwestycji ulica zyska nową nawierzchnię na odcinku o długości 717 m i szerokości 5,5 m. Zbudowane zostaną wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyniesione skrzyżowanie z ul. Leśną. Powstaną także chodniki o szerokości od 1,5 do 2,5 m (z odcinkowym dopuszczeniem ruchu rowerowego) o łącznej długości około 1438 metrów ze zjazdami o szerokości minimum 3 metry, po obydwu stronach jezdni.
Wykonane zostanie oświetlenie drogowe wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, kanał technologiczny oraz kanalizacja deszczowa.
W ramach porozumienia z PEWIK Gdynia wykonana zostanie także kanalizacja sanitarna wraz z odnogami w kierunku ulicy Okrężnej, co umożliwi prowadzenie dalszej inwestycji w obrębie ulic Kruczej i Żurawiej.
Zakończenie robót planowane jest na listopad 2023 roku.
Koszt inwestycji to ponad 4,6 miliona złotych przy czym ponad 2 miliony złotych pochodzą z dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Więcej informacji z Gminy Wejherowo znajdziesz na stronie: ugwejherowo.pl/aktualnosci/
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.