Weekend Cudów czyli Szlachetna paczka w Wejherowie

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom świąteczna pomoc dotarła do 56 rodzin

Weekend Cudów – pod takim hasłem w dniach 10-11 grudnia odbywał się finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Finał akcji charytatywnej odbył się, jak co roku, w sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie (Elektryk), gdzie przygotowano paczki dla 56 rodzin z naszego miasta.

 

Weekend Cudów był zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy wolontariuszy, którzy m.in. byli odpowiedzialni za wyszukanie i weryfikowanie osób, potrzebujących wsparcia. Dzięki wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do akcji, wspomniany weekend dla wielu rodzin był czasem spełnionych marzeń
Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn, często w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby albo z powodu problemów z podjęciem pracy. „Szlachetna Paczka” dociera do potrzebujących rodzin, do osób samotnych i schorowanych.
Podobnie jak w poprzednich latach akcję aktywnie wspierają przedstawiciele władz miasta i powiatu wejherowskiego. Zastępca prezydenta miasta, Arkadiusz Kraszkiewicz w swoim imieniu oraz w imieniu prezydenta Krzysztofa Hildebrandta przekazał paczki dla potrzebujących.
Do akcji aktywnie co roku włącza się też Starostwo Powiatowe, a w Weekendzie Cudów w „Elektryku” wziął udział m.in. wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom dziękujemy za zaangażowanie, pracę i pomoc!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.