Życzenia i kolędy

Przedświąteczne spotkania organizacji

Grudzień to czas przedświątecznych spotkań, przygotowanych przez organizacje społeczne i stowarzyszenia. Poniżej informujemy o dwóch grudniowych uroczystościach, a o innych napiszemy w kolejnym wydaniu „Pulsu” 12 stycznia.

 

W sali Domu św. Jana Pawła II w Wejherowie odbyło się przedświąteczne spotkanie Wejherowskiej Wspólnoty Pokoleń (zdjęcia obok). Organizacja skupia m.in. emerytowanych działaczy „Solidarności”. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele wojska oraz władz samorządowych powiatu i miasta m.in. zastępcy prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz oraz sekretarz miasta Bogusław Suwara.
Jak powiedział Henryk Jarosz, przewodniczący Zarządu Wejherowskiej Wspólnoty Pokoleń, spotkanie w wyjątkowej, świątecznej atmosferze jest okazją do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem. Opłatek poświęcił obecny na spotkaniu ks. prałat Tadeusz Reszka.
Nie zabrakło też tradycyjnych kolęd, które śpiewali uczestnicy spotkania.

 

Członkowie wejherowskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów również złozyli sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Z emerytami i rencistami spotkali się wicestarosta Jacek Thiel, sekretarz miasta Wejherowa Bogusław Suwara oraz przewodniczący Zarządu Rejonowego PZEiR Tadeusz Kościelniak.
Przewodniczącej wejherowskiego oddziału Teresie Grzywacz wręczyli kalendarze na przyszły rok i kwiaty. Słowo Boże wygłosił ks. prałat Tadeusz Reszka, który udzielił wszystkim błogosławieństwa oraz zaprosił do śpiewania kolęd. W części artystycznej wystąpiły dzieci z klasy IIId Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.
Wejherowski Oddział Polskiego Związku Emerytów i Rencistów liczy 5 kół, w tym jedno miejscowe oraz po jednym w Choczewie, Strzebielinie, Bożympolu i Gniewinie. Związek prowadzi aktywną działalność społeczną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.