Mikołajkowy spacer i marsz

WIEŚCI Z GMINY ŁĘCZYCE

Z okazji Mikołajek w gminie Łęczyce odbył się coroczny Wielki Mikołajkowy Spacer, zorganizowany przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie z pomocą strażaków i członków Teatru Odeon. Kilka dni później na trasę wyruszyli uczestnicy Mikołajkowego Marszu z kijkami.

 

Święty Mikołaj pojawił się w różnych miejscowościach gminy Łęczyce już po raz trzeci . Dzięki druhom z OSP Łęczyce JOT II, OSP Bożepole Wielkie, OSP Rozłazino i OSP Kaczkowo ekipa św. Mikołaja pokonywała swoją długą trasę strażackim wozem.
Organizatorzy dziękują strażakom, członkom Teatru Odeon w Strzebielinie oraz wszystkim wolontariuszom, dzięki którym dzieci spotkały się ze św. Mikołajem i otrzymały upominki.

* * *

Mikołajkowy Marsz z kijkami, również zorganizowany przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę odbył się w Strzebielinie. Uczestnicy ubrani w czerwone koszulki oraz czapki Mikołaja rywalizowali w dwóch kategoriach – indywidualnej i rodzinnej.
Po pokonaniu trasy i chwili odpoczynku przy ognisku z kiełbaskami i słodkościami uczestnicy marszu z kijkami otrzymali dyplomy i nagrody.
GIKiB dziękuje strażakom z OSP Kaczkowo za zabezpieczenie trasy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.