Mundury dla strażaków

Potrzebne nie tylko bojowe

W imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, sekretarz miasta Bogusław Suwara przekazał naczelnikowi OSP Maciejowi Ziółkowskiemu 7 kompletów umundurowania wyjściowego dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

 

– W 2023 roku będziemy obchodzić 150-lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie, która należy do najstarszych jednostek w województwie, a nawet w kraju – stwierdził Bogusław Suwara. – Podczas uroczystości strażacy, którzy społecznie strzegą naszego bezpieczeństwa, będą występować na galowo, a nie wszyscy mają mundury wyjściowe.
– Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy od Urzędu Miejskiego nowe komplety mundurów, bo Ochotnicza Straż Pożarna żyje nie tylko działaniami bojowymi – powiedział Maciej Ziółkowski, naczelnik OSP Wejherowo. – Chcemy, aby jak najwięcej naszych druhów posiadało mundury wyjściowe, bo bojowych nie możemy wykorzystywać podczas uroczystości ze względu na przepisy BHP oraz środki mutogenne i rakotwórcze mogące znajdować się na tych ubraniach. Na pewno każdy strażak chciałby z godnością i honorem zaprezentować się podczas uroczystości, szczególnie podczas obchodów 150-lecia naszej jednostki.
W spotkaniu uczestniczyli również: Waldemar Lewandowski i Iwona Roj z Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.