Nowa linia nr 13

Autobusem MZK do Kąpina

MZK spółka z o.o. informuje, że od 14 stycznia 2023 r., celem poprawy dostępności do transportu publicznego, a także realizując wieloletnie postulaty pasażerów, uruchomiona zostaje nowa linia autobusowa 13 w relacji Wejherowo Dworzec PKP – Kąpino Parkowa. Ponadto autobusy linii 11 pojadą nową trasą. Wprowadzona zostaje komunikacja na os. Chopina w Wejherowie.

 

Trasa nowej linii 13 prowadzi z przystanku Przemysłowa 02 (zatoka przy sklepie InterMarche) ulicami I Brygady Pancernej WP, Słoneczną, Kusocińskiego i Chopina w Wejherowie oraz Wierzbową, Wójta Łakomego i Parkową w Kąpinie do nowej pętli autobusowej Kąpino Parkowa. W kierunku powrotnym przystankiem końcowym będzie zatoka na nowym parkingu po północnej stronie dworca głównego w Wejherowie – Wejherowo Dworzec PKP 03.
Kursowanie autobusów zaplanowano we wszystkie dni tygodnia – w dni powszednie od ok. 5:00 do 22:00 co ok. 60 minut, w soboty od ok. 6:00 do 21:00 co ok. 120 minut oraz w niedziele i święta od ok. 8:00 do 18:00, także co ok. 120 minut. Na przystanku Nadrzeczna n/ż możliwa będzie przesiadka na autobusy linii 2 w stronę os. Kaszubskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.