Portrety Muzycznego

Nowa wystawa w WCK

W galerii Filharmonii Kaszubskiej od kilku dni prezentowana jest wystawa wspaniałych fotografii pt. Portrety Muzycznego, których autorem jest Rzemieślnik Światła.

 

Przemysław Burda na tle swoich fotografii oraz dyrektor WCK Jolanta Rożyńska, otwierająca wystawę zdjęć. Fot. Leszek Spigarski
Przemysław Burda na tle swoich fotografii oraz dyrektor WCK Jolanta Rożyńska, otwierająca wystawę zdjęć. Fot. Leszek Spigarski

Pod tym artystycznym pseudonimem kryje się Przemysław Burda. Wernisaż wystawy i spotkanie z jej autorem odbyło się w miniony poniedziałek. Artysta niezwykle ciekawych portretów jest na co dzień związany jest z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Jak sam twierdzi, miejsce to pozwala mu obcować z niezwykłymi ludźmi. To właśnie ich twarze uchwycił w serii zachwycających portretów, które możemy podziwiać na wystawie. Są wśród nich fotografie ze spektakli z ciekawymi charakteryzacjami aktorów.
– Portrety pokazują życie instytucji kulturalnej, ale to co najważniejsze, to co wybrzmiewa szczególnie to ludzie, ich twarze, kadry ze spektakli, zapisane już na zawsze – powiedziała podczas otwarcia wystawy Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.
Wśród uczestników wernisażu nie zabrakło aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni, którzy odnajdywali swoje twarze na fascynujących portretach, prezentowanych na ekspozycji.
Rzemieślnik Światła, czyli Przemysław Burda współpracuje również z Wejherowskim Centrum Kultury, dokumentując wiele wydarzeń odbywających się w Filharmonii Kaszubskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.