Lekcja w siłowni

Dzieci z klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedziły klub Tiger Gym w Wejherowie, aby przekonać się, że fitness to zdrowy i pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu. Dzięki ćwiczeniom można poprawić kondycję i zdrowie. Lekcja w klubie fitness była elementem programu „Stop zwolnieniom z WF”.

Kampanię, popierającą ideę zajęć wychowania fizycznego w szkołach, popiera siłownia Tiger Gym Wejherowo. Jako jeden z promotorów akcji zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie, aby pokazać im, na czym polega funkcjonowanie siłowni oraz dlaczego należy dbać o rozwój fizyczny.
– Dzieci mogły spróbować swoich sił na specjalistycznym sprzęcie, który w większości widziały po raz pierwszy – powiedziała Maria Tarasiuk z Tiger Gym Wejherowo. – Obejrzały też pokaz sztuk walki, który wywarł na nich ogromne wrażenie. Zorganizowaliśmy „mały fitness”, żeby pokazać jak przyjemne i pożyteczne mogą być ćwiczenia. Każde dziecko otrzymało koszulkę z logo klubu.
– To nasze czwarte spotkanie, promujące ruch i ćwiczenia fizyczne – wyjaśniła wychowawczyni klasy III c w SP nr 5, Beata Frąckowiak. – Wcześniej dzieci miały okazję poznać Alicję Eigner, tenisistkę stołową, Tomasza Hirsza, uprawiającego karate oraz kickboksera Rafała Karcza. Wejherowscy sportowcy przekazali uczniom, jak ważny jest dla nich sport i jaką przyjemność im sprawia. Mam nadzieję, że moi uczniowie będą brali z nich przykład. Jak na razie nie mamy żadnych problemów ze zwolnieniami z lekcji wychowania fizycznego. Wszystkie dzieci chętnie ćwiczą – dodała nauczycielka.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.