Twórczość i integracja

Regionalne spotkania w pałacu

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się XVII Regionalne Integracyjne Spotkania Dzieci i Młodzieży Województwa Pomorskiego.

 

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z placówek kształcenia specjalnego m.in. z Barcic, Damnicy, Gdyni, Słupska, Tczewa, Wejherowa, ze Szkoły Podstawowej w Miłoszewie i Strzepczu oraz studenci Etnofilologii Kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim.
Uczestnicy „Regionaliów” pod okiem instruktorów malowali na szkle motywy kaszubskie, tworzyli wyroby z filcu, czerpali papier oraz uczestniczyli w warsztatach muzycznych. Gościem spotkania była starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Muzeum PiMK-P w Wejherowie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Wejherowo oraz Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.
Celem spotkania jest rozbudzanie zainteresowań uczniów niepełnosprawnych intelektualnie kulturą Kaszub, integracja z uczniami szkół ogólnodostępnych, wyzwalanie aktywności oraz zapewnienie uczestnikom pozytywnych przeżyć, radości i uśmiechu️.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.