Wygodny parking i nowoczesna przestrzeń

Inwestycja na ulicy Zamkowej

Trwa przebudowa terenu przy ulicy Zamkowej, gdzie powstaje nowy parking dla aut osobowych i autobusów.

 

Całkowitemu przeobrażeniu uległo koryto rzeki Cedron, nad którą powstały stylowe drewniane mostki. Umocniono brzegi rzeki, zamontowano także małe koło młyńskie napędzane przepływającą wodą.
W oddanej już do użytku ulicy Zamkowej położono nowe podziemne media, w tym m.in. kanalizację deszczową i sieci energetyczne, a na powierzchni ułożono nowe chodniki oraz nową nawierzchnię bitumiczną.
– Oczyszczono koryto rzeki, aby zagwarantować niezakłócony przepływ wody, która z okolicznych wzgórz napływa bezpośrednio do miasta – informuje zastępca prezydenta miasta, Beata Rutkiewicz. – Oprócz tego na terenie placu powstają nowe miejsca parkingowe. Docelowo znajdzie się tutaj około 70-80 miejsc dla samochodów osobowych oraz dla 7-8 autobusów turystycznych, czego w rejonie miasta dotychczas brakowało.
Budowa dużego parkingu daje możliwość przyjmowania w mieście większej ilości wycieczek i zmotoryzowanych turystów. Wiadomo, że goście chcą zobaczyć w Wejherowie przede wszystkim kalwarię, park, rynek i stare uliczki . Chcą wejść do klasztoru, muzeum lub do ratusza, a problemem jest zaparkowanie autobusów w centrum miasta.
– Najbardziej cieszy, że otworzyliśmy ulicę Zamkową, a wszystkie roboty uliczne z tym związane zostały wykonane w planowanym terminie. Czas modernizacji ulicy Zamkowej była uciążliwym okresem z powodu utrudnień komunikacyjnych. Dobrze, że jesteśmy dużo szybciej w harmonogramie robót, niż byliśmy do tej pory. Inwestycja powinna się zakończyć jesienią przyszłego roku. Prace przyśpieszyły i będziemy próbowali korygować podpisany harmonogram w porozumieniu z wykonawcą – dodaje Beata Rutkiewicz.
Umowa na realizację inwestycji opiewa na ok. 9 mln zł. Z uwagi na budowę parkingów dla autobusów miasto otrzymało dofinansowanie od samorządu powiatu wejherowskiego w kwocie 2,3 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.