XVII Powiew Weny

Rozstrzygnięto konkurs literacki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Majkowskiego w Wejherowie w miniony wtorek ogłoszono wyniki XVII edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny” pod patronatem Prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Laureaci otrzymali nagrody w kilku kategoriach.

 

Jak podkreśliła podczas uroczystości dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, konkurs „Powiew Weny” z małego lokalnego wydarzenia stał się cenionym konkursem o charakterze wojewódzkim. Pozwala dostrzec i wyróżnić utalentowane osoby, które tworzą w naszym regionie.
Motto tegorocznego konkursu brzmiało „(…)na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc”.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu pogratulował prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który razem z zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem wręczał nagrody.
– Cieszę się, że ten konkurs się rozwija i że odbywa się w Wejherowie – powiedział Krzysztof Hildebrandt, który podziękował dyrektor biblioteki Ewelinie Magdziarczyk-Plebanek, wszystkim organizatorom i jurorom konkursu. – Biblioteka miejska to ważna instytucja kultury, która m.in. gromadzi ludzi z dorobkiem artystycznym – dodał prezydent miasta.
W komisji konkursowej zasiadali i prace oceniali: Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, Michał Jeliński, Daniel Odija i Piotr Schmandt.
W kategoriach młodzieżowych laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a w kategoriach dorosłych – nagrody finansowe. Nagrody ufundował prezydent Wejherowa.

 

Laureaci konkursu:
Młodzież – Poezja – Weronika Spławińska – Tczew

Młodzież – Proza
I miejsce – Amelia Gappa – Linki
II miejsce – Maja Werczyńska – Gdynia
III miejsce – Aleksandra Jung – Sopot

Dorośli – Poezja
I miejsce – Hanna Makurat-Snuzik – Gdańsk
II miejsce – Magdalena Kubiak – Wicko
III miejsce – Małgorzata Borzeszkowska – Wejherowo

Dorośli – Proza
I miejsce – Monika Kubisiak – Wejherowo
II miejsce – Dominik Kasicki – Gdańsk
III miejsce – Paulina Salamucha – Wejherowo

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy o ojczyźnie” z udziałem 36 młodych recytatorów, a także rodzinne muzykowanie na Bum Bum Rurkach. Więcej napiszemy o tym w kolejnym wydaniu „Pulsu Wejherowa” 8 grudnia.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.