Najważniejsza jest radość i uśmiech dzieci

Statuetka dla Zofii Kusterskiej

Zofia Kusterska przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny w Wejherowie została wyróżniona przez prezydenta Krzysztofa Hildebrandta Statuetką Jakuba Wejhera za wrażliwość, zaangażowanie, ofiarność, poświęcenie, ale przede wszystkim za wielkie serce dla dzieci i młodzieży.

 

Zofia Kusterska ze Statuetką Jakuba Wejhera tuż po wręczeniu nagrody w ratuszu.  Fot. Urząd Miejski
Zofia Kusterska ze Statuetką Jakuba Wejhera tuż po wręczeniu nagrody w ratuszu. Fot. Urząd Miejski

12 listopada minęło 30 lat od założenia wspomnianego Stowarzyszenia, którego celem jest pomoc dzieciom. Jubileusz zgromadził w Filharmonii Kaszubskiej wielu przyjaciół, sympatyków i darczyńców, którzy od lat bezinteresownie wspierają działalność Stowarzyszenia.
– Trzydzieści lat temu Zofia Kusterska przekonała do zmieniania świata na lepsze grupę zwolenników o gorących, ofiarnych sercach, którym nie był obojętny los osób pokrzywdzonych – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Efektem tego było powstanie w naszym mieście Stowarzyszenia, którego misją była pomoc osobom najbardziej potrzebującym, w szczególności dzieciom oraz stworzenie dla nich przyjaznego miejsca, w którym mogłyby czuć się kochane i bezpieczne, jak w rodzinie. Dom Rodzinny przy ul. Dworcowej 12 tętni życiem. Gości w nim to, co jest najpiękniejsze: radość i uśmiech dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie, oddanie i wielkie serce, wkładane w pracę, za poświęcenie dla drugiego człowieka.
Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny, odpowiadając na potrzeby społeczne, stale poszerza zakres swoich działań, prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę, udziela pomocy rodzinom dotkniętym różnymi zaburzeniami, wspiera dzieci z rodzin z problemami. Organizuje wypoczynek letni dla dzieci, a obecnie aktywnie włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz życzył Zofii Kusterskiej niesłabnącego entuzjazmu, wielu sił niezbędnych do realizacji wszystkich planów, dużo zdrowia, spokoju, pogody ducha oraz pomyślności w życiu osobistym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.