Święty Mikołaj przyjedzie ze strażakami

WIEŚCI Z GMINY ŁĘCZYCE

Zbliża się grudzień a wraz z nim Mikołajki i Boże Narodzenie. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie przygotowała już przedświąteczne atrakcje dla mieszkańców gminy, w tym tradycyjny i cieszący się co roku dużym zainteresowaniem Wielki Mikołajkowy Spacer.

 

Święty Mikołaj pojawi się w miejscowościach gminy Łęczyce nieco wcześniej niż przewiduje to kalendarz, bo w niedzielę 4 grudnia. Już po raz trzeci gość z dalekiej Laponii przybędzie na swoich wyjątkowych „saniach” dzięki strażakom z gminy Łęczyce. W zorganizowaniu trasy św. Mikołaja organizatorom z Gminnej Instytucji Kultury pomogą strażacy z OSP Łęczyce JOT II, OSP Bożepole Wielkie, OSP Rozłazino i OSP Kaczkowo.
O trasie przejazdu organizatorzy poinformują na: www.facebook.com/gikibleczyce i na stronie: gik-leczyce.pl/
Tam również można poznać szczegóły dwóch bożonarodzeniowych konkursów. Jak co roku gmina zaprasza sołectwa do konkursu na najpiękniejszą choinkę (zgłoszenia do 2 grudnia br.), a wszystkich mieszkańców do artystycznego konkursu „Anioły są wśród nas”. Termin składania prac plastycznych również upływa z dniem 2 grudnia 2022 r.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.