Dni Kultury Chrześcijańskiej

Misternicy Kaszubscy od 20 lat

Msza św., koncert, recital akordeonowy i inne ciekawe wydarzenia złozyły się na Dni Kultury Chrześcijańskiej w Wejherowie. Organizatorami trzydniowego wydarzenia (10-11-12.11 br.) byli: Parafia Św. Leona Wielkiego oraz Stowarzyszenie Misternicy Kaszubscy.

 

 

W kościele św. Leona Wielkiego w Wejherowie odbył się m.in. koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Magdaleny Wickiej z zespołem (zdjęcie obok) oraz prelekcja pt. „Królowa Polskiego Morza w Wejherowie”. Prelegentami byli: ks. Marian Dettlaff i Agnieszka P. Wilmańska CR, a moderatorem ks. Zenon Pipka.
Ostatni dzień obchodów poświęcony był głównie Misternikom Kaszubskim (zdjęcie powyżej), którzy tego wieczora zakończyli oficjalnie obchody 20-lecia Misterium w Wejherowie. Wieczór uświetnił recitalem akordeonowym pt. „Moje drogi do Kalwarii” znakomity Cezary Paciorek.
– Podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej mieliśmy okazję zaprezentować mieszkańcom Wejherowa nowe i odrestaurowane stroje – informuje Wojciech Rybakowski, prezes Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy. – W pełnej krasie mamy nadzieję zaprezentować się na wiosnę. Dziękujemy że byliście z nami. Dziękuję też Misternikom – aktorom i śpiewakom oraz Cezaremu Paciorkowi za piękny recital i misteryjny performance. Specjalne podziękowania dla Wojtka Ostrowskiego za pracę włożoną w film pt. „Misterium”, który mieszkańcy mogli obejrzeć w premierowym pokazie. Szczególne podziękowania dla ks. proboszcza i głównych mecenasów tego wieczór czyli Prezydenta Miasta i Zarządu Portu Morskiego w Gdyni S.A.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.