Rembrandt w Luzinie

Kolejna interesująca wystawa w Galerii GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie otwarto wystawę „Rembrandt w Luzinie”. Są to grafiki, które powstały z oryginalnych matryc holenderskiego mistrza. Można je oglądać w Galerii GOK do 30 grudnia br.

 

Akwaforty Rembrandta to mniej znana część jego spuścizny. Renowacją matryc Rembrandta zajął się Georges Duplessis, dyrektor francuskiej Biblioteki Narodowej przy Luwrze i konserwator paryskiego Cabinet des Estampes (Gabinetu Rycin), któremu rząd Francji zlecił uratowanie przed zniszczeniem grafik Rembrandta. Wówczas, ponad 200 lat po powstaniu matryc Armand Durand wykonał z nich odbitki grafik.
W Luzinie można zobaczyć pięćdziesiąt z około trzystu prac holenderskiego mistrza powstałych w latach 1628-1665. Przedsięwzięcie jest kolejną odsłoną cyklu Art GOK, w ramach którego w luzińskiej przestrzeni wystawienniczej pojawiły się już prace Pabla Picassa oraz grafiki Salvadora Dalego. W ramach cyklu prezentowane są także prace lokalnych artystów. Łącznie w ramach Art GOK ukazało się kilkanaście wystaw.
Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, a patronat honorowy sprawują: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer. Komisarzem wystawy jest Grażyna Malak.

 

Wystawa czynna:
Pon.-Pt.: 10:00-18:00
Sobota: 10:00-16:00
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.