Nowi żołnierze MW z wizytą w ratuszu

Dwudziestoosobowa grupa odbywająca dobrowolną zasadniczą służbę w Batalionie Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie odwiedziła wejherowski ratusz. Żołnierze spotkali się z zastępcą prezydenta miasta Arkadiuszem Kraszkiewiczem.

 

Podczas spotkania żołnierze dowiedzieli się o historii miasta i jego założycielu, a także o obecnych zadaniach inwestycyjnych miasta. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne oraz zwiedzili izby historyczne w ratuszu, po których oprowadzała inspektor Izabela Barzowska.
Dowódca pododdziału st. chor. sztab. Marcin Grena poinformował, że młodzi żołnierze, zarówno mężczyźni i kobiety, są po przysiędze wojskowej i podstawowym szkoleniu ogólnowojskowym. Skoszarowani są na terenie jednostki i biorą udział w zajęciach specjalistycznych z różnych dziedzin m.in. strzelca, wartownika, kierowcy, radiotelefonisty i operatora. Po zakończeniu szkolenia specjalistycznego i odbyciu dobrowolnej służby zasadniczej żołnierz może odejść do rezerwy albo zdecydować się na pełnienie zawodowej służby wojskowej w określonej specjalności. Z rozmów prowadzonych podczas zajęć wynika, że wszyscy po zakończeniu szkolenia specjalistycznego zamierzają podjąć zawodową służbę wojskową, bo w takim celu rozpoczęli służbę żołnierza Wojska Polskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.