Jeżewo i Strzepcz są najpiękniejsze

Powiatowy konkurs „Piękna Wieś Pomorska” rozstrzygnięty

W Lini odbyło się rozstrzygnięcie powiatowej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2022”. Głównymi celami konkursu są m. in. poprawa jakości i atrakcyjności obszarów wiejskich, ochrona wartości krajobrazu przyrodniczego oraz integracja społeczności lokalnej.

 

Sołtys Jeżewa Jolanta Ciomek z pucharem pośród przedstawicieli władz powiatu wejherowskiego (po lewej) oraz władz samorządowych gminy Łęczyce.
Sołtys Jeżewa Jolanta Ciomek z pucharem pośród przedstawicieli władz powiatu wejherowskiego (po lewej) oraz władz samorządowych gminy Łęczyce.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” i podzielony jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. Konkursowa komisja ocenia m.in. wygląd zabudowań, pielęgnowanie miejscowej tradycji czy też promowanie lokalnych produktów.
W powiatowej edycji konkursu tytuł najpiękniejszej wsi wywalczyła miejscowość Jeżewo w gminie Łęczyce, drugie miejsce przypadło wsi Strzepcz w Gminie Linia.
W kategorii „Zagroda” zwyciężyła posesja Katarzyny i Dariusza Kotłowskich, drugie miejsce zajęła zagroda Jana Krawczyka, a trzecie miejsce – Mirosławy i Jerzego Kotłowskich. Warto dodać, że w edycji wojewódzkiej zagroda Katarzyny i Dariusza Kotłowskich z Gminy Linia uplasowała się na drugim miejscu.
– Konkurs ,,Piękna Wieś Pomorska” pokazuje jak na przestrzeni lat zmieniają się powiatowe wsie, jak pięknieją i z jakim wielkim zaangażowaniem dbają o nie ich właściciele – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.