Kolejne sadzonki dla mieszkańców

KLIMATycznie w Wejherowie

Urząd Miasta Wejherowa po raz kolejny przekazał sadzonki drzew i krzewów do posadzenia chętnym mieszkańcom. Wejherowianie otrzymali już łącznie ponad 1 500 sadzonek, dzięki czemu w różnych częściach miasta realnie powstają zielone enklawy.

 

Jest to jedna z wielu inicjatyw prowadzonych w ramach akcji „KLIMATycznie w Wejherowie”, podczas której mieszkańcy zachęcani są do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne.
W ramach drugiej edycji programu „Kwitnące drzewa i krzewy dla Wejherowa” mieszkańcy otrzymali nieodpłatnie 218 sztuk sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na swoich posesjach. Sadzonki rozdawano przy wejherowskiej Ekofabryce.
Jak mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta, do programu wybrano takie rośliny, których głównym walorem dekoracyjnym są kwiaty, dzięki czemu najbliższe otoczenie mieszkańców będzie piękniejsze.
– W pierwszej edycji tej akcji wejherowianie otrzymali ponad 1,3 tys. roślin, a w tej ponad 200, co świadczy o tym, że w różnych częściach miasta realnie powstają zielone enklawy – informuje Beata Rutkiewicz. – Cieszymy się ogromnie, że akcja spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy dbają o swoje otoczenie i środowisko naturalne. Miasto w ciągu minionych kilku lat zrealizowało szereg inwestycji w zakresie tworzenia nowych terenów zielonych oraz rewitalizacji już istniejących. Od 25 lat organizujemy konkurs dla mieszkańców na najładniej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród na terenie Wejherowa. Staramy się w ten sposób zachęcić mieszkańców do jeszcze większej dbałości o swoje otoczenie.
Mieszkańcy Wejherowa, którzy odbierali sadzonki roślin, aby zazieleniły ogród, byli i tym razem bardzo zadowoleni z akcji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.