Jak pracować ze zdolnymi uczniami?

Konferencja w Filharmonii Kaszubskiej

O tym, jak wspierać uzdolnionych uczniów i jak z nimi pracować, dyskutowano w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie podczas konferencji pt. „Zdolne dzieci same sobie poradzą … a może trzeba im pomóc?”.

 

Dyskusyjny panel zorganizował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (tzw. Elektryk) oraz Osada Wiedzy. Pedagodzy opowiadali, jak pracować ze zdolnymi uczniami i jak rozbudzać w nich pasję, ciekawość i miłość do nauki, a przede wszystkim jak wspierać ich potencjał.
Zaprezentowano także film „Nieletni Inżynierowie”, nagradzany na międzynarodowych festiwalach.
– To wydarzenie poświęcone jest uczniom szczególnie uzdolnionym. Jak ich zauważyć, poznać i stworzyć sprzyjające warunki do rozwoju – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, witając uczestników panelu. – Nauczyciele chcąc zrealizować normę programową często nie mają czasu na poświęcenie go uczniom zdolnym. A to przecież nauczyciele są mentorami, którzy pomagają młodym ludziom rozwijać ich pasje i zainteresowania. Życzę, aby ta konferencja była dla Państwa pomocą w tej niezwykle ciężkiej pracy, za którą chciałbym podziękować.
Wśród prelegentów znaleźli się: Ignacy Rejmak i Przemysław Rojewski – nauczyciele fizyki w PZS nr 2 w Wejherowie, Przemysław Sieracki – lekarz psychiatra, Natalia Zarańska – trener i mówca, dr Cezary Wosiński – rektor Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie, członek Europejskiego Stowarzyszenia Rektorów Uniwersytetów Pedagogicznych oraz Wojciech Malicki – nauczyciel informatyki, filozofii i religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku. Podczas wydarzenia zaplanowano cykl spotkań dla nauczycieli i rodziców, podczas których będzie można porozmawiać o wartości nauk ścisłych, pracy z uczniem zdolnym, wspieraniu potencjału dzieci i młodzieży czy budowaniu relacji w szkole.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.