Puchar Recyklingu

Kolejna nagroda dla ZUK

Wejherowski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. zdobył Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. ZUK nagrodzono m.in. za uruchomienie Ekofabryki, czyli za odnowienie ponad 100-letniego obiektu na terenie dawnych zakładów drzewnych w Wejherowie.

 

Źródło: www.facebook.com/ekofabrykawejherowo
Źródło: www.facebook.com/ekofabrykawejherowo

Puchar, podczas uroczystej Gali 26. Międzynarodowego Kongresu ENVICON, odebrał Andrzej Gorczycki, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie. Puchar Recyklingu to wyjątkowa inicjatywa, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które w sposób szczególny wyróżniły się w tym aspekcie, ma również olbrzymi walor edukacyjny.
W ramach konkursu organizowane są m.in. spotkania, debaty branżowe i konferencje. Mnogość różnorodnych działań wpływa na pozytywną zmianę świadomości ekologicznej Polaków. W Konkursie nagradzane są najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów, działania zmierzające do ograniczenia ilości odpadów, a także ciekawa i skuteczna edukacja ekologiczna. Ekofabryka to zarówno nowoczesny PSZOK, biuro obsługi mieszkańca, jak i centrum edukacji ekologicznej. W budynku Ekofabryki mieszczą się sala sprzedażowa, sale konferencyjne, biblioteka z odzysku, strefa upcyklingu i recyklingu oraz wewnętrzna ścieżka edukacyjna. ZUK w Wejherowie zainicjował też wiele akcji zwiększających świadomość ekologiczną mieszkańców, takich jak konkurs „Pokochaj segregację”, kampania „Nie wyrzucaj, napraw, odnów” czy też Dzień bez Toreb Foliowych.
– Cieszę się niezmiernie z tego prestiżowego wyróżnienia, które świadczy o docenieniu przez kapitułę naszego zaangażowania w gospodarkę odpadami i całościowego podejścia do ochrony środowiska – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.